Heiztechnik Q HIT ir moderns centrālās apkures katls, kas paredzēts, ogļu un koksnes sadedzināšanai izmantojot skursteņa vilkmi. Tā mērķis ir ražot siltumu, ēku apkurei ar jaudu no 3 līdz 35 kW – 30 līdz 350 m2.

Apkures katla korpuss ir izgatavots, izmantojot modernākās mūsdienu tehnoloģijas un sertificētas tērauda loksnes. Krāsns degkamera ir aprīkota ar čuguna restēm , kas ārti neatdziest, un uzlabo sadegšanas apstākļus; sekundārajām gaisa sprauslām – gaiss tiek padots tieši sadegšanas kamerā, kā rezultātā tiek paaugstināta sadegšanas kvalitāte un nodoršināta augsta katla efektivitāte. Virs sadegšanas kameras ir horizontāla kolonna, kas raksturīga tieši HEIZTECHNIK apkures katliem. Apkures kolonna ievērojami samazina katla Izplūdes gāzu kondensāciju – “katla svīšanu” – un samazina korozijas risku.

Apkures katla darbības korekcija jāveic, izmantojot vilkmes mērīšanu.

Katlam ir liela ielādes kamera, kurā iespējams ielādēt lielu daudzumu kurināmā materiāla, tādējādi nodrošinot ilgu katla darbības laiku ar vienu uzlādes slodzi. Visas darbības, ieskaitot apkures katla tīrīšanu, tiek veiktas no priekšpuses, kas to padara īpaši vieglu ekspluatācijā.

Katla siltuma izolācija izgatavota no minerālvates, kura noslēgta ar

karstuma vairogiem – tērauda loksnēm – kas pārklātas ar pulverkrāsojumu. .