HEIZTECHNIK Holz ir centrālās apkures katls, kas paredzēts koksnes sadedzināšanai  izmantojot skursteņa velkmi. 

Tā mērķis ir ražot siltumu ēku apkurei ar nepieciešamo jaudu no 4 līdz 22 kW.

Apakšējā degkameras daļā ir ūdens režģis, kas ir aprīkots ar kustīgu detaļu (pedāli) koksnes/pelnu atdalīšanai.

Degšanai nepieciešamais gaiss tiek padots caur gaisa padeves durtiņām pelnu nodalījuma durvīs. Krāsns aizmugurē ir sekundārā gaisa sprauslas. Pateicoties sekundārajām gaisa sprauslām, tiek nodrošināta augstāka sadegšanas kvalitāte un paaugstināta katla efektivitāte. Turklāt, ielādes durvis ir nodrošinātas ar gaisa pievades atveri, caur kuru sekundārais gaiss tiek pievadīts sadegšanas kamerā. Virs degkameras ir horizontālā apkures katla sadaļa ar augstu siltuma apmaiņas efektivitāti. Šis unikālais dizains ievērojami samazina katla kondensācijas tendenci, t.s. “svīšanu” un samazina korozijas risku.

Apkures katlam ir liela ielādes kamera, kurā vienlaicīgi iespējams uzturēt  ievērojamu daudzums koksnes, tā rezultātā, ar vienu degvielas slodzi, tiek nodrošināts, ilgs katla darbības laiks. Kurināmā materiāla ielāde notiek caur lielajām durvīm. Visas apkalpošanas darbības, ieskaitot tīrīšanu, tiek veiktas no katla priekšpuses, kas ievērojami atvieglo darbības ap to.

Katla termoizolācija izgatavota no minerālvates, kura piestiprināta ar karstumizturīgiem vairogiem, kas izgatavoti no tērauda loksnēm un pārklāti ar pulverkrāsojumu.
 .